Pragniemy zaprosić Państwa do rejestracji i udziału w szkoleniu Nowa akcyza na węgiel. Aspekty prawne i kwestie praktyczne związane z nowymi regulacjami”.

Już niedługo zacznie obowiązywać kolejna zmiana w prawie, bardzo istotna dla podmiotów uczestniczących w obrocie węglem. 4 września br. w Dzienniku Ustaw została opublikowana nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym. Nie wszystkie jednak zmiany, określone ramami nowelizacji, weszły już w życie. Aby umożliwić przedsiębiorcom przygotowanie się do nowych obowiązków dotyczących obrotu wyrobami węglowymi, data wejścia w życie części przepisów została ustalona na dzień 1 stycznia 2019 r. Od tego dnia zaczną obowiązywać m.in. nowe zasady dokumentowania sprzedaży wyrobów węglowych.

Celem szkolenia jest przedstawienie uczestnikom najważniejszych kwestii prawnych i praktycznych związanych z nowelizacją – pragniemy pomóc Państwu właściwie przygotować się do zmian, gdyż niedostosowanie się do nowych regulacji lub ich nieprawidłowe wdrożenie w praktyce może oznaczać utratę prawa do zastosowania zwolnienia od akcyzy i w konsekwencji grozi powstaniem zaległości podatkowych oraz znacząco pogłębia ryzyko nałożenia różnego rodzaju sankcji.

Obecnie rozpoczęła się rejestracja na szkolenia:

  • KATOWICE / 6 LISTOPADA 2018
  • WARSZAWA / 4 GRUDNIA 2018
  • KATOWICE / 5 GRUDNIA 2018

Pełna informacja o wydarzeniu i jego programie znajduje się na stronie www.akcyzanawegiel.pl, na której można również zarejestrować się na wybrane szkolenie.

Szkolenia prowadzić będzie uznany ekspert w temacie akcyzy na wyroby węglowe – Pan Łukasz Janiga, z kancelarii prawno-podatkowej Layer-Janiga sp. k., specjalizującej się w obsłudze sektora energetycznego i surowcowego.