Wiadomości górnicze

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że na kanele YouTube.com są wszystkie filmy z sesji plenarnych oraz paneli tematycznych II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju", która odbyła się w dniach 24-25 kwietnia 2017 r. na Politechnice Rzeszowskiej.

Drodzy Państwo, ze względu na znikomy odzew na poprzednią odezwę – ponawiamy ją.

W związku ze zleconymi przez Krakowski Alarm Smogowym badaniami w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu, których wyniki negują sens palenia od góry jako mniej emisyjnej alternatywy dla tradycyjnego palenia w kotłach zasypowych (http://smoglab.pl/gorne-spalanie-nie-uwolni-nas-od-smogu/ , znany Państwu dobrze portal www.czysteogrzewanie.pl uruchomił zbiórkę na przeprowadzenie niezależnych, kompleksowych i dokładnych badań technik palenia w kotłach zasypowych: https://zrzutka.pl/vsc59x . Serdecznie zachęcamy do finansowego wsparcia tej inicjatywy, tym bardziej, że przeprowadzenie takiego badania jest jak najbardziej w interesie firm handlujących węglem opałowym. Szczegółowe informacje na temat projektu znajdą Państwo tu: https://zrzutka.pl/vsc59x .

Drodzy Państwo, w związku ze zleconymi przez Krakowski Alarm Smogowym badaniami w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu, których wyniki negują sens palenia od góry jako mniej emisyjnej alternatywy dla tradycyjnego palenia w kotłach zasypowych (http://smoglab.pl/gorne-spalanie-nie-uwolni-nas-od-smogu/, znany Państwu dobrze portal www.czysteogrzewanie.pl uruchomił zbiórkę na przeprowadzenie niezależnych, kompleksowych i dokładnych badań technik palenia w kotłach zasypowych: https://zrzutka.pl/vsc59x . Serdecznie zachęcamy do finansowego wsparcia tej inicjatywy, tym bardziej, że przeprowadzenie takiego badania jest jak najbardziej w interesie firm handlujących węglem opałowym. Szczegółowe informacje na temat projektu znajdą Państwo tu: https://zrzutka.pl/vsc59x

W dniach 24-25 kwietnia, w Rzeszowie odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju” 2017, której organizatorem byli Katedra Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza oraz Studenckie Koło Naukowe „Eurointegracja”. Podczas Panelu Węglowego, Łukasz Horbacz – Prezes Izby, prezentował temat  Perspektywy rynku węgla opałowego w świetle planowanych zmian prawa. Prześlemy link do prezentacji, gdy tylko organizator opublikuje transmisję z konferencji na swojej stronie.

Facebook IGSPW

czwartek, 27 kwiecień, 2017

Bardzo zależy nam na ożywieniu facebookowej strony IGSPW jako medium do komunikacji dlatego też serdecznie zapraszamy no polubienia strony Izby i śledzenia pojawiających się tam komunikatów.

Link: https://www.facebook.com/igspw/

Strona 1 z 30