Konferencja Zawierciu to świetna okazja, by spotkać przedstawicieli spółek w kameralnej atmosferze i to nie umawiając się na specjalne spotkanie. Jak zwykle naszymi gośćmi byli przedstawiciele m.in. Polskiej Grupy Górniczej, KHW S.A., Tauronu-Wydobycie S.A, Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A., PGG Silesia czy Węglokoks – Kraj.

Coroczne spotkanie rozpoczęło się od Walnego Zgromadzenia członków Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla, podczas którego zaszły zmiany w składzie zarządu IGSPW. Na nowego prezesa wybrano dotychczasowego członka zarządu Izby – Łukasza Horbacza, zaś w wyborach uzupełniających do zarządu Izby weszli: Joanna Szczepaniak, Adam Gorszanów i Adam Czekaj.

Następnie bardzo ciekawą prezentację na temat sytuacji na rynku węgla przedstawił Adam Bocheński – prezes EDF Paliwa.

Kolejny prelegent – wiceprezes Izby Zbigniew Krupski omówił działania dotyczące zmiany ustawy i rozporządzenia o jakości paliw stałych.

Natomiast informacje o działaniach dotyczących uchwały i ustaw antysmogowych zaprezentował prezes zarządu IGSPW – Łukasz Horbacz.

Przedstawiciele Polskiej Grupy Górniczej – największej spółki wydobywczej w Europie mówili o przyszłości firmy po połączeniu z Katowickim Holdingiem Węglowym S.A.

Rada Autoryzowanych Sprzedawców Polskiej Grupy Górniczej przedstawiła sprawozdanie ze swojej działalności za rok 2016.

Odbyły się też prezentacje firm: Koleje Czeskie i Energomix Sp. z o.o. oraz przedstawienie filtrów kominowych przez CZH S.A.