Dolnośląskie Uchwały Antysmogowe

Stanowisko Izby

Aktualności

NIE dla SMOGU – TAK dla WĘGLA – petycje wysłane do sejmików

Izba Gospodarcza Sprzedawców Polskiego Węgla podjęła kolejny krok w sprawie problemu smogu w naszym kraju przeprowadzając w miesiącach od lipca do października br., akcję pod nazwą: Petycja „NIE dla SMOGU – TAK dla WĘGLA”. W ramach tej akcji chcieliśmy zwrócić uwagę...

czytaj dalej

Strażnicy mogą wystawiać mandaty za łamanie uchwały antysmogowej

Strażnicy mogą wystawiać mandaty za łamanie uchwały antysmogowej – Śląskie walczy ze smogiem

Stało się to możliwe dzięki rozporządzeniu zmieniającemu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 11 października 2018 roku. Do tej pory , pomimo tego, że uchwała antysmogowa weszła w życie w województwie śląskim 1 września 2017 roku, straże gminne mogły jedynie informować o nieprawidłowościach, a w przypadku stwierdzenia naruszeń, przekazać sprawę do Policji bądź złożyć wniosek do sądu o ukaranie.

 

Dolnośląskie: Materiały informacyjne o uchwałach antysmogowych

Materiały informacyjne o uchwałach antysmogowych

UWAGA: Wykryto wyłączony javascript. W celu poprawnego funkcjonowania strony, prosimy włączyć javascript w państwa przeglądarce Materiały informacyjne o uchwałach antysmogowych Tytuł: Materiały informacyjne o uchwałach antysmogowych Z dniem 1 lipca br. zaczęły obowiązywać regulacje wynikające z uchwał antysmogowych dla Dolnego Śląska.

Rada gminy nie może zakazać palenia węglem

Rada gminy nie może zakazać palenia węglem – Prawo i finanse

Uchwały antysmogowe to kompetencja sejmików (fot. Fotolia) Rada gminy nie ma kompetencji do uchwalania zakazów stosowanie w urządzeniach grzewczych określonych rodzajów paliwa – orzeł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie. Uchwały antysmogowe to kompetencja sejmików. Rada gminy nie może zakazywać palenia określonym rodzajem paliw. Przepisy gminne mogą być wydawane wyłącznie w ramach obowiązujących przepisów wyższego rzędu.

Dolnośląskie gminy nie informują o nowym prawie antysmogowym. „To haniebne”

Dolnośląskie gminy nie informują o nowym prawie antysmogowym. „To haniebne”

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2018-07-21 13:30 | Zmodyfikowano: 2018-07-21 14:15 fot. archiwum radiowroclaw.pl 82 procent gmin w naszym regionie ma w nosie uchwały antysmogowe – wynika z raportu Dolnośląskiego Alarmu Smogowego. Od 1 lipca tego roku w piecach nie wolno spalać miału, węgla brunatnego i mokrego drewna, a kominki domowe muszą spełniać rygorystyczne normy emisyjne.