Nowości:

Targi Dostawców Sprzętu i Usług dla Dystrybutorów Węgla  STANDUP na żywo

Tematyka Konferencji:

Aktualna sytuacja na rynku węgla Normy Jakości Węgla planowane zmiany w przepisach akcyzowych zagrożenia związane z RODO promocja bezdymnych metod spalania węgla

NAJWIĘKSZE SPOTKANIE DYSTRYBUTORÓW I PRODUCENTÓW POLSKIEGO WĘGLA.

www.polski-wegiel.pl

Konferencja Sprzedawców Polskiego Węgla:

 • największe cykliczne spotkanie dystrybutorów i producentów Polskiego węgla,
 • czas wypełniony prelekcjami na aktualne i ważne dla sprzedawców węgla tematy,
 • możliwość nawiązania nowych relacji biznesowych z producentami, firmami handlującymi węglem
  i oferującymi produkty oraz usługi dla dystrybutorów węgla,
 • bankiet w doborowym towarzystwie na najwyższym poziomie,
 • doskonała okazja do relaksu w 5* hotelu w stolicy polskich Tatr.

Rezydencja Nosalowy Dwór

Rezydencja to najnowszy hotel w kompleksie Nosalowy Dwór położonym u stóp góry Nosal. Nowoczesny projekt, czerpiący swoją stylistyką z najlepszych wzorców architektury górskiej krajów alpejskich, zapewnia swoim mieszkańcom wypoczynek w komfortowych warunkach, na najwyższym poziomie i w znakomitej lokalizacji.

Rezydencja Nosalowy Dwór to m.in.:

 • przestronne, luksusowo urządzone pokoje,
 • basen, sala fitness, centrum SPA La Perla,
 • VIP Business Lounge „Giewont” – klimatyczny bar
 • z niezapomnianym widokiem na Giewont.

Drodzy Państwo,

Z wielką radością zapraszam na Jubileuszową – V Konferencję Sprzedawców Polskiego Węgla – największe wydarzenie branżowe w kraju łączące dystrybutorów z producentami węgla. Spotkamy się w położonym u stóp góry Nosal malowniczym hotelu Rezydencja Nosalowy Dwór w Zakopanem. Tegoroczną nowością będą towarzyszące Konferencji Targi Dostawców Sprzętu i Usług dla Dystrybutorów Węgla oraz fakt, że drugi dzień konferencji poświęcony będzie Walnemu Zgromadzeniu Federacji Autoryzowanych Sprzedawców Polskiej Grupy Górniczej. Miłośników standupu na pewno ucieszy fakt, że w trakcie bankietu będzie nas bawił przezabawny komik Standup Polska – Darek Gadowski.

IGSPW powstała pięć lat temu w celu obrony naszych fi rm przed utrudniającymi ich prowadzenie przepisami akcyzowymi. Obecnie, w czasach, gdy często stawiany jest znak równości między walką ze smogiem i walką z węglem, mamy jeszcze więcej wyzwań: Uchwały Antysmogowe w kolejnych województwach, Rozporządzenie Ministra Rozwoju o Kotłach 5 klasy, Normy Jakości
dla Wegla… Do tej listy dopisać należy zmieniające się przepisy o ochronie danych osobowych (RODO) i kolejną przymiarkę Ministerstwa Finansów do utrudniających prowadzenie biznesu zmian w przepisach akcyzowych. Silna i aktywna Izba jest nam potrzebna bardziej niż kiedykolwiek do tej pory. Dajmy temu wyraz spotykając się w jak najbardziej licznym gronie.

Adam Bocheński

Prezes Zarządu-Dyrektor Generalny, PGE Paliwa sp. z o.o.

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Pracę zawodową rozpoczął w 1985 roku w Kopalni Węgla Kamiennego „Ziemowit”.

W latach 1992-2003 pełnił szereg funkcji kierowniczych w branży górniczej związanych ze sprzedażą węgla. Był m.in.: Dyrektorem Zakładu Sprzedaży Węgla w Nadwiślańskiej Spółce Węglowej S.A., Prezesem Nadwiślańskiego Węgla S.A., Wice Prezesem Rybnickiej Spółki Węglowej S.A. oraz Dyrektorem Departamentu Sprzedaży w Kompanii Węglowej S.A. W 2003 objął funkcję Prezesa Zarządu w PHU Energokrak a po zmianie nazwy EDF Paliwa, spółki należącej do Grupy EDF, zajmującej się dostawami węgla i biomasy do elektrowni i elektrociepłowni z Grupy EDF w Polsce. Aktualnie po przejęciu aktywów Grupy EDF w Polsce prze PGE Polską Grupę Energetyczną SA, firma funkcjonuje pod nazwą PGE Paliwa i jest jedną z największych firm zajmujących się handlem węgla na rynku polskim. Uczestnik wielu szkoleń i kursów specjalistycznych w tym zagranicznych. Pełnił również funkcje w Radach Nadzorczych w spółkach kapitałowych.

dr inż. Aleksandra Burczyk

Dyrektor ds. technicznych, Centralne Laboratorium Pomiarowo – Badawcze Sp. z o.o.

Koordynator Ośrodka Badań Biegłości CLP-B LABTEST. Rzeczoznawca ds. prowadzenia ruchu zakładu górniczego w zakresie zagrożeń metanowych, pyłowych i pożarowych Wyższego Urzędu Górniczego.

Ukończyła Międzynarodowe Studium Doktoranckie w Instytucie Katalizy i Fizykochemii Powierzchni PAN i Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej uzyskując tytuł doktor nauk chemicznych. Jest absolwentką podyplomowych studiów menadżerskich
opartych na strukturze MBA – Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów podyplomowych Zarządzanie Jakością – Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie. Członek Zespołu Ekspertów Narodowego Centrum
Badań i Rozwoju (NCBiR), Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Ministerstwa Gospodarki – praca ekspercka w zakresie oceny merytorycznej złożonych wniosków badawczo-rozwojowych. Praca naukowa – Polska Akademia Nauk Zakład Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej w Gołyszu oraz Laboratoire Des Reactions Selectives Sur Supports, Uniwersite Paris.

Joanna Gajowska

Adwokat, Kuś-Zielińska, Pampuszko – Adwokaci Spółka Partnerska

Adwokat, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach.

W ramach Kancelarii Kuś-Zielińska, Pampuszko – Adwokaci sp.p. w Katowicach uczestniczy w bieżącej działalności podmiotów gospodarczych, w tym spółek prawa handlowego, prowadząc ich kompleksową obsługę prawną. Posiada bogatą praktykę w świadczeniu usług prawnych podmiotom z branży budowlanej, handlowej i usługowej. Specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym, w szczególności w prawie umów, prawie pracy i prawie ochrony danych osobowych oraz w prawie administracyjnym.

Łukasz Gębala

Wiceprezes Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych, TAURON Wydobycie S.A.

Absolwent Wydziału Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Uzyskał tytuł Executive MBA Stockholm University School of Business / Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Specjalista w zakresie budżetowania i controllingu oraz oceny opłacalności projektów inwestycyjnych. Karierę zawodową rozpoczynał w branży informatycznej, w Comarch S.A., gdzie kierował projektami wdrożeń systemów ERP i Business Intelligence. W kolejnych latach pracował jako szef Działu Controllingu w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice Sp. z o.o. oraz w Kopalni Soli Wieliczka S.A. W TAURON Wydobycie odpowiada za obszary fi nansów i controllingu, zakupów oraz sprzedaży i jakości.

Adam Hochuł

Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży, Polska Grupa Górnicza S.A.

Jest absolwentem Politechniki Śląskiej, Wydział Organizacji i Zarządzania, a także studiów podyplomowych z zakresu „Metody Zarządzania współczesną organizacją„ oraz „Zarządzanie projektami w przedsiębiorstwie”.

Ukończył również studia dyplomowe organizowane przez Ernst&Young Academy of Business oraz Szkołę Główną Handlową pt. „Praktyczne zastosowanie Międzynarodowych standardów Sprawozdawczości Finansowej”. Od początku swojej kariery zawodowej związany z branżą górniczą. Pracował m.in. w firmach: Katowicki Węgiel sp. z o.o. oraz CZW Węglozbyt S.A. Od 2003 r. związany z Katowickim Holdingiem Węglowym S.A., ostatnio na stanowisku Dyrektora Zespołu Sprzedaży.

Marta Jarno

Koordynator ds. Analiz Rynkowych, Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz studiów podyplomowych Public Relations na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Jest związana z branżą węgla i koksu od 15 lat. Pracę rozpoczęła w firmie Polski Koks – zajmującej się międzynarodowym handlem węglem i koksem zajmując stanowiska od Specjalisty ds. Handlu do Dyrektora Działu Analiz Rynku. Obecnie jest koordynatorem ds. Rozwoju i Innowacji w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Ma w dorobku wiele publikacji, również naukowych w zakresie rynku węgla i koksu oraz bierze czynny udział w krajowych i zagranicznych konferencjach branżowych.

Izabela Kuś-Zielińska

Adwokat, partner w Kancelarii Kuś-Zielińska, Pampuszko – Adwokaci sp.p. Kuś-Zielińska, Pampuszko – Adwokaci Spółka Partnerska

Absolwentka studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz podyplomowych studiów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi w Wyższej Szkole Handlowej w Warszawie.

Aktualnie słuchacz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie na kierunku rachunkowość i finanse. Prowadzi bieżącą kompleksową obsługę podmiotów gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek prawa handlowego branży budowlanej i przemysłowej, gdzie doradza zarówno w sprawach bieżącej działalności, jak i w procesach w transakcjach nabywania i zbywania spółek, jak również w procesach łączenia i podziału przedsiębiorców oraz procesach transformacji organizacyjno-prawnych i restrukturyzacji majątkowej przedsiębiorstw. Specjalizuje się w szeroko pojętym prawie cywilnym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa kontraktowego i prawa spółek, a także w sprawach z zakresu prawa pracy i polityki zatrudnienia.

Wojciech Szmyd

Wiceprezes Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie przedsiębiorca i współwłaściciel firmy Panmar s.j. z Krosna. Wieloletni Członek Zarządu IGSPW.

 

Wojciech Treter

Redaktor Naczelny, Portal CzysteOgrzewanie.pl

Popularyzator wiedzy o ekonomicznym, rozumnym, jak najczystszym spalaniu węgla i drewna – co najpierw testował sam na sobie, wyciągając się za uszy z ubóstwa energetycznego.

Użytkownik kotła węglowego znanego jako śmieciuch lub kopciuch, który od lat ani nie kopci, ani nie spala śmieci, a godziwie ogrzewa dom. Na własnej skórze sprawdził, że w dogrzanym domu stare buty same chętniej wędrują do śmietnika niż do pieca.

Harmonogram V Konferencji IGSPW

Hotel Nosalowy Dwór Resort & Spa w Zakopanem, Rezydencja Nosalowy Dwór *****

PIĄTEK, 13/04/2018r.
Panel 1 Walne Zgromadzenie Członków IGSPW
10:00 – 11:00
Targi Dostawców Sprzętu i Usług dla Dystrybutorów Węgla
Rejestracja Uczestników Konferencji / Rejestracja Uczestników Walnego Zgromadzenia Członków IGSPW
11.00 – 12:00
Walne Zgromadzenie Członków IGSPW
12:00 – 12:10
Prezentacja oferty CLP-B dla członków IGSPW – dr inż. Aleksandra Burczyk – Dyrektor ds. Technicznych
Centralne Laboratorium Pomiarowo-Badawcze Sp. z o.o.
12:10 – 13:00
RODO – zagrożenia dla biznesu – Izabela Kuś-Zielińska, Adwokat, Joanna Gajowska, Adwokat – Kuś-Zielińska, Pampuszko – Adwokaci Spółka Partnerska
13:00 – 14:00
Targi Dostawców Sprzętu i Usług dla Dystrybutorów Węgla
Obiad w Restauracji Grand
Panel 2 Rynek Węgla
14:00 – 14:05
Uroczyste powitanie gości – Łukasz Horbacz – Prezes IGSPW
14:05 – 14:15
Kluczowe wydarzenia na krajowym rynku węgla energetycznego w 2017r. z perspektywą na kolejne lata
Adam Hochuł – Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży – Polska Grupa Górnicza S.A.
14:15 – 14:25
Tauron na tle zmian rynku węgla opałowego w Polsce – Łukasz Gębala – Wiceprezes Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych – TAURON Wydobycie S.A.
14:25 – 14:45
Krajowy Rynek Węgla – Robert Marzec – Dyrektor Katowickiego Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A
14:45 – 14:50
Prezentacja Wystawcy
14:50 – 15:10
Światowy Rynek Węgla – Adam Bocheński – Prezes Zarządu-Dyrektor Generalny – PGE Paliwa sp. z o.o. Oddział w Katowicach
15:10 – 15:30
Krajowy i Międzynarodowy Rynek Węgla Koksującego i Koksu – Marta Jarno – Koordynator ds. Analiz Rynkowych – Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.
15:30 – 16:15
Targi Dostawców Sprzętu i Usług dla Dystrybutorów Węgla
Pokaz bezdymnego spalania Węgla – CzysteOgrzewanie.pl
Panel 3 Uregulowania Prawne
16:15 – 16:35
Normy Jakości dla Węgla – Joanna Gajowska, Adwokat – Kuś-Zielińska, Pampuszko – Adwokaci Spółka Partnerska
16:35 – 16:55
Planowane zmiany w przepisach akcyzowych – Wojciech Szmyd – Wiceprezes IGSPW
16:55 – 17:00
Prezentacja Wystawcy
17:00 – 17:20
Metody palenia od góry – Wojciech Treter – Redaktor Naczelny CzysteOgrzewanie.pl
17:20 – 18:00
Targi Dostawców Sprzętu i Usług dla Dystrybutorów Węgla
19:00 – 03:00
Uroczysty Bankiet
SOBOTA, 14/04/2018r.
07:00 – 10:00
Śniadanie
11:00
Wykwaterowanie
Panel 4 Walne Zgromadzenie Członków Federacji Autoryzowanych Sprzedawców
10:30 – 11:00
Rejestracja Uczestników Walnego Zgromadzenia
Członków FAS
11:00 – 12:30
Walne Zgromadzenie FAS
12:30 – 13:30
Zamknięte spotkanie Autoryzowanych Sprzedawców
z przedstawicielami Polskiej Grupy Górniczej